- Jak wynika z przeprowadzonych analiz, w 2015 roku znaczna część podatników przesyłała swoje deklaracje drogą elektroniczną. To sposób szybki, prosty i dla wielu znacznie bardziej wygodny niż składanie deklaracji w sposób tradycyjny. W związku z tym rząd zapowiada, że w wprowadzi kolejne udogodnienia, między innymi dla podopiecznych MOPS-ów, którzy będą chcieli określić swój dochód by sprawdzić, czy kwalifikują się do zasiłku.

- W 2015 roku do rozpatrzenia trafił projekt nowelizacji ustawy, dotyczący płacenia podatku VAT od towarów i usług. W założeniu projektu – podatek za urządzenia elektroniczne będą rozliczać nabywcy, a nie, jak było do tek pory sprzedawcy. Czemu ma ta zmiana służyć? Między innymi ma to wyeliminować nadużycia związane z nieuprawnionym odliczaniem podatku VAT.

- Jak pokazują przeprowadzone w tym roku badania przez firmę Podatkowiec, wielu przedsiębiorców krytykuje mocno ciągle wdrażane zmiany w systemie podatkowym. Dlaczego? Ponieważ część z nich jest przez urzędników różnie interpretowana przez co wiele firm już straciło, a kilka nawet upadło.

 

euro-1020310_1920.jpg