Inwestowanie na giełdzie – jeśli jesteś początkującym inwestorem, to musisz koniecznie zacząć od podstaw, zanim wskoczysz na głęboką wodę.
 
- Musisz przede wszystkim dokładnie dowiedzieć się, jak działa giełda, jakie zasady na niej panują i jakie mechanizmy nią żądzą. Czytaj dużo między innymi o kupnie akcji i jej sprzedaży, o cyklu koniunkturalnym. Dużo informacji znajdziesz w sieci – wybieraj tylko sprawdzone strony, podające rzetelne informacje.
- Poznaj spółki giełdowe.
- Jeśli na początku nie czujesz się zbyt pewnie, zawsze możesz poćwiczyć na wirtualnej giełdzie.
- Otwórz swój rachunek inwestycyjny – możesz to zrobić przez Internet.
- Nie inwestuj w momentach szczytu.
- Dokonuj zakupu po gwałtownych spadkach – to dobry czas na inwestowanie.
- Bierz udział w specjalistycznych szkoleniach – dzięki temu staniesz się coraz to lepszym inwestorem z ogromną wiedzą.
 
 
Najczęściej popełniane błędy inwestorów – czego nie robić?
 
- Nie wszystko zrozumiesz od razu. Musisz wykazać się cierpliwością, jeśli chcesz być naprawdę dobrym inwestorem. Wiele osób wychodzi z założenia, że inwestowanie jest łatwe i porywają się na głębokie morze. W efekcie – toną w nim i tracą już na samym początku. Dlatego do inwestowania podchodź ostrożnie i rozważnie, dopuszczając do siebie margines błędu.
- Odstaw na bok emocje. Wielu inwestorów, którzy za wszelką cenę chcą zyskać niestety tracą, ponieważ nie przeanalizowali dokładnie, na trzeźwo sytuacji na giełdzie. Opieraj się na faktach, wykresach, a nie chwilowych emocjach.
- Jeśli traktujesz giełdę jako dodatkowe hobby i nie poświęcisz konkretnym zagadnieniom i analizom sporo swojego czasu, to najpewniej odniesiesz porażkę.